258907-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddat boende
Referensnummer: TK 20.037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser skyddat boende. Upphandlingen är indelad i tre olika anbudsområden. Anbudsområdena är:
A. Skyddsnivå 1 (låg skyddsnivå)
B. Skyddsnivå 2 (medel skyddsnivå)
C. Skyddsnivå 3 (hög skyddsnivå)
För vidare information om upphandlingen, se bifogat upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen