258938-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – E-103 Ramavtal finentreprenader, projekt Slakthusområdet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-103 Ramavtal finentreprenader, projekt Slakthusområdet
BeskrivningRamavtal för utförande av ett antal mindre finplaneringsentreprenader inom projekt Slakthusområdet. Avrop sker vartefter utbyggnaden fortgår i området.
Intern identifierareE2026-00598
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareE-103 Ramavtal finentreprenader, projekt Slakthusområdet