See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Krossning och omhändertagande av träavfall
Beskrivning: Leverans av tjänst; Krossning, flisning av träavfall, grot, stubbar och impregnerat trä för successivt uttag under avtalstiden. Transport, omhändertagande och slutlig behandling av ovan nämnt material samt för löv/gräs/växter för successivt uttag under avtalstiden. Uppskattad volym: Krossning och flisning totalt ca 7 800 ton/år, varav Träavfall ca 5000 ton/år, impregnerat trä ca 500 ton/år, grot ca 2000 ton/år, stubbar ca 300 ton/år. Omhändertagande av löv/gräs/växter ca 1100 ton/år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88319:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall