Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1116 Ekonomisystem Södertälje kommun och Telge AB
Referensnummer: AUTOTI 2018-1116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Referensuppdrag 2
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48700000 Verktygsprogram, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen