258959-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mobiltelefoner – Mobiltelefoner samt tillbehör 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobiltelefoner samt tillbehör 2026
BeskrivningLidingö stad , stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende mobiltelefoner och tillbehör till Lidingö stad (staden). Syftet med upphandlingen är att tillgodose stadens behov av mobiltelefoner och tillbehör genom tydlig information, enkla beställnings- och betalningsrutiner samt till prisvärd kvalitet. Målet är att få ett ramavtal med en (1) leverantör som använder väl utvecklade rutiner och erbjuder konkurrensmässiga priser även för sådana varor som inte har prissatts i anbudet. Inköpsvolymen uppskattas till 16 000 000 SEK och kommer inte överstiga 20 000 000 SEK exklusive moms (takvolym) för hela avtalstiden. Avtalstiden är två (2) år med rätt för staden att förlänga avtalet en eller flera gånger på oförändrade villkor i upp till maximalt 24 månader.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128797:Lot:1