258965-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Skillingaryd: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlig assistans och ledsagning
Referensnummer: Uh 2020/032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun med flera kommuner i länet upphandlar utförande av Personlig assistans och ledsagning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 41 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Personlig assistans och ledsagning