258966-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Catering – Cateringstjänster 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCateringstjänster 2026
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av lunch mm vid möten, konferens, speciella arrangemang som representation mm till Rådhustrappan, Rådhus Skåne samt även till Krinova.
Intern identifierareKS 2026/370
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55520000 Catering
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1
BeskrivningDelområde 1 avser dagens lunch, buffé och affärslunch
Intern identifierareDelområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2
BeskrivningDelområde 2 avser Festmiddag
Intern identifierareDelområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3
BeskrivningDelområde 3 avser landgång, smörgåstårta
Intern identifierareDelområde 3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 4
BeskrivningDelområde 4 avser lättare lunch, kall lunch, baguette, fika, tårtor
Intern identifierareDelområde 4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde 5
BeskrivningDelområde 5 avser catering till Krinova.
Intern identifierareDelområde 5