Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion 2023
Referensnummer: 22-IU-57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser filmproduktion omfattande produktion av rörlig bild för olika format och plattformar.
Köparen avser att teckna ramavtal med tre (3) Leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser filmproduktion omfattande produktion av rörlig bild för olika format och plattformar. Leverantörer ska kunna göra produktioner inom hela Region Västernorrland.