258998-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Basunderhåll järnvägsanläggning Stockholm Syd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Basunderhåll järnvägsanläggning Stockholm Syd
Beskrivning: Basunderhåll för järnvägsanläggning Stockholm Syd
Intern identifierare: KOM-417795
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Basunderhåll järnvägsanläggning Stockholm Syd