2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för vägmärken, räcken, portaler- och flaggning samt gatujour
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för nyinstallation, utbyte, underhåll och reparation av vägmärken, räcken, portaler- och flaggning samt gatujour.
Intern identifierare: T2024-00770
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 34928100 Vägräcken, 34992200 Vägskyltar, 34992300 Gatuskyltar, 35821000 Flaggor, 45000000 Anläggningsarbete, 45233120 Vägbygge, 45233280 Uppförande av vägräcken, 45233290 Montering av vägmärken, 45236000 Markanläggning, 45341000 Montering av räcken
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för vägmärken, räcken, portaler- och flaggning samt gatujour