Officiellt namn: Kristinehamns kommun Nationellt registreringsnummer: 212000-1868 Postadress: 1 Ekonomiavdelningen Ort: Kristinehamn Postnummer: SE-681 84 Land: Sverige Kontaktperson: Ekonomiavdelningen/inköpsenheten Att: Kristian Jeppsson E-post:kristian.jeppsson@kristinehamn.se Telefon: +46 55088029
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Totalentreprenad Södermalm skolan om- och tillbyggnad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristinehamn.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Om- och tillbyggnad av Södermalmskolan i Kristinehamn. För mer information se förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45262700 Ombyggnadsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.