259048-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Simkläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sim- och badartiklar 2020
Referensnummer: GNU 2019/112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18412800 Simkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Sim- och badartiklar passande för skolbruk. Gällande kommuner Avesta, Falun, Hedemora samt Ludvika.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sim och badartiklar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18412800 Simkläder, 37412000 Vattensportsutrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37420000 Gymnastikutrustning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Sim- och badutrustning
Del nr: 4
Del nr: 5