259093-2021 - ResultatSverige-Trelleborg: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Waterfront
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av kontors och servicebyggnad
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnad av kontors och servicebyggnad "Waterfront"
Ca 2700 m2 kontor och ca 2000 m2 servicebyggnad