2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Skolskjuts 2025 Specialpedagogiska skolmyndigheten - Örebro
Beskrivning: RFI inför kommande skolskjutsupphandling för SPSM:s skolor i Örebro. Birgittaskolan, Ekeskolan, Åsbackaskolan. Planerad avtalsstart 2025-08-01.
Intern identifierare: 2 STO-2023/1398
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport