259131-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koronar angio och PCI-produkter, SLL501
Referensnummer: RS 2019-0165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141200 Katetrar, 33141240 Katetertillbehör, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33141321 Anestesinålar, 33141322 Artärnålar, 33162200 Operationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen