See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för bevakningstjänster, ordningsvakt mfl
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för väktartjänster, ordningsvakter, trafikvakter och trivselvärdar. Det största behovet av tjänster är under sommarsemesterperioden. Det är viktigt för kommunen att kunna erbjuda trygga miljöer för både boende, personal och besökande.
Intern identifierare: KA 2023/931
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal bevakningstjänster, ordningsvakter mfl