2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mediebyråtjänster - Annonseringsverktyg
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för statliga myndigheter och omfattar webbaserat annonseringsverktyg (self service). Annonseringsverktyget ska möjliggöra annonsering av exempelvis rekryteringsannonser och varningsannonser i valbara medier. Annonsering genom annonseringsverktyg får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 70 000 000 SEK exklusive mervärdesskatt under Ramavtalets löptid. Om den sammanlagda omsättningen uppnås kan Avrop inte längre ske från Ramavtalet under resterande del av Ramavtalets löptid.
Intern identifierare: 23.3-18307-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000