259229-2023 - ResultatSverige-Ås: Personaltjänster och lönehantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lönehantering- och HR-tjänster i Torsta AB
Referensnummer: TAB2023/002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Torsta AB inbjuder till anbudsgivning avseende lönehanterings- och HR-tjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lönehanteringstjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalstiden är 2023-10-01 - 2025-09-30 med option på förlängning med ytterligare tre år, som längst till 2030-09-30.
Upphandlingen består av två delar; Lönehanteringstjänster och HR-tjänster. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på bara en del eller på båda delarna.
HR-tjänster
Del nr: 2