259243-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Oftalmologisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synfältsapparater till Region Skåne
Referensnummer: 2021-O001839
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33122000 Oftalmologisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar cirka tio (10) stycken synfältsapparater ink. bord till ögonmottagningar inom Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen