Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-material
Referensnummer: KSN-2021-03616
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva avrop av el-material till beställarens verksamheter. Syftet är att tillgodose beställarens olika verksamheter med el-material vid behov. Avrop kommer att genomföras båda via direkt köp i butik och beställningar av el-material.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen