25927-2021 - ÄndringSverige-LJUNGBY: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling tekniska konsulttjänster
Referensnummer: AVT2020-0063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkerställa tillgodoseende av huvuddelen av
Beställarens och övriga deltagande myndigheter och enheters behov av extern
Teknisk kompetens. Upphandlingen avser ett ramavtal om tekniska konsulttjänster inom följande 22 kompetensområden (KO), tillika anbudsområden, vilka kommer att prövas och utvärderas separat.