2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varvstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser varvstjänster i form av service, mindre ändringar i utförandet av båten, reparationer på varv och på plats där båten befinner sig samt torr- och sjösättning. För mer information se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50245000 Modernisering av båtar, 50244000 Renovering av skepp och båtar, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001