2. Förfarande
Förfarande
Titel: Natur-/biogasupphandling 2026
Beskrivning: Svedala kommun, organisationsnummer 212000-1074, Bostadsaktiebolaget Svedalahem, organisationsnummer 556201-2517 och Svedala Exploaterings AB, organisationsnummer 556191-3715, nedan Beställaren, inbjuder Er att lämna anbud avseende fysiska leveranser av naturgas för uppvärmning till fastigheter, med möjlighet till prissäkring.
Intern identifierare: 26/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09123000 Naturgas
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 2 520 000 000 liter