259416-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Zoologiska tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av Hund och Katt
Referensnummer: 282-15405-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika tjänster avseende omhändertagande av hund och katt.
Upphandlingen är uppdelad per djurslag i två delområden:
1. Hund
2. Katt
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud för ett eller två delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen