259434-2022 - ÄndringSverige-Kristianstad: Dialysapparater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemodialys
Referensnummer: 2022-O000038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne avser upphandla utrustning för Dialysbehandling för Hemodialys inklusive förbrukningsmaterial.
Målet med upphandlingen är att ingå ett avtal med en leverantör av Dialysbehandlingar (HD, HDF och självdialys) för samtliga sjukhus inom Region Skåne.