Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinformation om kommande ramavtalsupphandling av utredningsresurser
Referensnummer: 20-5668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för avrop av konsulter för genomförande av kvalitativa undersökningar inom de samhälls- och marknadsfrågor som påverkar PTS verksamhet. För utförligare information vänligen se bifogat dokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen