259460-2020 - PlaneringSverige-Malmö: Försäkringar
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannonsering Försäkringsskydd för MKB Fastighets AB
Referensnummer: 2020MKB-1734
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetsskydd för MKB Fastighets AB
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Försäkringsskydd för MKB Fastighets AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66513000 Rättshjälps- och allriskförsäkringar, 66514100 Försäkringar med anknytning till transport, 66515000 Skadeförsäkringar, 66515400 Väderrelaterade försäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66517000 Kredit- och borgensförsäkringar, 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar, 66519300 Kompletterande försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen