2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support och underhållsavtal PMO
Beskrivning: Göteborgs Stad (Staden) upphandlar underhåll och support till befintligt IT-stöd för elevhälsan. Staden har sedan 2008 haft IT-stödet PMO från CGM https://www.cgm.com/swe_se/vierbjuder/pmo/pmo-for-elevhalsa.html som dokumentationsverktyg för elevhälsans arbete. Upphandlingen avser underhåll och support av IT-stödet PMO, ett elevhälsosystem som skapat av CGM och förvaltas av skolförvaltningarna men serverdriften ligger på förvaltningen Intraservice, Göteborgs Stad.
Intern identifierare: 0842/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Support och underhållsavtal PMO (1)