Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Välfärdsteknik - Trygghetslarm Helsingborg
Referensnummer: VOF 231/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Trygghetslarm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 48814100 Sjukvårdssystem, 79711000 Larmövervakningstjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård