259515-2017 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter fibernät.
Referensnummer: 2017-07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster till Beställarens fibernätsverksamhet: projektledare och NIS/GIS-konsult.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska konsulttjänster för fibernät.