259565-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Veterinärstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Veterinärtjänster i samband med omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Referensnummer: 282-15407-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar veterinärtjänster i samband med omhändertagande av häst, lantbruksdjur och fjäderfä.
Upphandlingen är uppdelad i fyra delområden per regional placering i Skåne.
Leverantören ska ha veterinärmottagning med beredskap dygnet runt inom det/de geografiska område som offereras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skåne Nordväst Veterinärtjänster i samband med omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skåne Nordöst Veterinärtjänster i samband med omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Del nr: 2
Skåne Sydväst Veterinärtjänster i samband med omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Del nr: 3
Skåne Sydöst Veterinärtjänster i samband med omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Del nr: 4