Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefs- och ledarskapsutveckling
Referensnummer: KSN-2017-1846
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar chefs- och ledarskapsutveckling inom följande fem tjänsteområden och beskrivs under sektion Kravspecifikation i förfrågningunderlaget:
— Leda i förändring.
— Leda utan att vara chef.
— Leda och utveckla team och ledningsteam.
— Utvecklande samtal och dialoger.
— Hantera konflikter.