259588-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Datortjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Datorer som tjänst/Leasingdatorer
Referensnummer: SR
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Endast en RFI avseende Leasing av datorer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Endast RFI avseende leasing av datorer