259638-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Uthyrning av helikoptrar med besättning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertjänster
Referensnummer: 114-3719-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län upphandlar helikoptertjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60445000 Flygtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen