25967-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Alvesta: Företagshälsovård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 17/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande företagshälsovård för Alvesta kommun med bolag.
Omfattning.
Upphandlingen avser ramavtal gällande företagshälsovård för Alvesta kommun, Alvesta Elnät AB, AllboHus Fastighets AB samt Alvesta Renhållnings AB, Huseby Bruk AB.
Avsikten med denna upphandling är att teckna avtal med en leverantör för hela uppdraget. Delade anbud eller sidoanbud accepteras ej.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen