See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Uppdraget avser ekonomisystem som tjänst, för att tillgodose arbetet inom ekonomisk redovisning och inköp, både centralt och ute på förvaltningarna. Systemstödet ska inkludera kundreskontra, leverantörsreskontra, utskick av kundfakturor, löpande bokföring, bokslut och legal rapportering, betalning av leverantörsfakturor samt anläggningsregister. Systemstödet ska levereras som en tjänst, inklusive licenser, drift, service och support.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114284:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem