Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende tillsyn, drift och underhåll/utveckling av naturmark och besöksanordningar
Referensnummer: 612/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar l tillsyn, drift och underhåll/utveckling av naturmark och besöksanordningar på Statens fastighetsverks (SFV) markinnehav i områdena Bogesundslandet, Lovö, Tullgarn, Visingsö och Huseby.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen