Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av aska från fastbränsleförbränning inkl. transporter
Referensnummer: 20/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser omhändertagande av framför allt flygaska från fastbränsle- och avfallsförbränning, inklusive transporter, d.v.s. aska klassat som farligt avfall. Tjänsten omfattar lastning, lossning, transport till behandlingsanläggning samt omhändertagande av flygaska, i den form som den förekommer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513400 Bortskaffande av aska
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen