Balning och inplastning av avfallsmaterial samt transport av balarna till ballager inom Tagene avfallsdeponi i enlighet med vad som framgår av förfrågningsunderlaget. Arbetet sker i huvudsak under perioden maj – september samt vid behov vid andra tidpunkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen