See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjälpmedel, Arbetsstolar
Beskrivning: Upphandling av hjälpmedel, arbetsstolar med följande produktgrupper: Arbetsstol manuell Arbetsstol el Arbetsstol manuell, tung brukare Arbetsstol el, tung brukare
Intern identifierare: ON 2024-00008
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MALL, Växjö kommun
Beskrivning: Upphandling av hjälpmedel arbetsstolar.
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: MALL, Växjö kommun (1)
Beskrivning: Upphandling av hjälpmedel, arbetsstolar.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling hjälpmedel, arbetsstolar.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Arbetsstol, manuell
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Arbetsstol, el
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Arbetsstol manuell, tung brukare
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Arbetsstol el, tung brukare