Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyrå
Referensnummer: 19153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att ombesörja köparens tjänste- och klientresor i Sverige och utomlands, dvs bokningar av tåg, flyg, båt, logi, marktransporter, gruppresor samt övriga resebyråtjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55100000 Hotelltjänster, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen