Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
0142-18 Moduler till förskola Brudhammar
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren önskar hyra moduler för en tillfällig förskola i 45 + 6 + 6 månader i option. Uppdraget omfattar uppförande av ett komplett, fullt färdigt och väl fungerande förskola.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen