Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttning, bärgning, uppställning, förvaring, utlämning och skrotning av fordon.
Referensnummer: Ten 2022/290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen har behov av flyttning, bärgning, skrotning och uppställning av fordon. I uppdraget ingår flyttning, bärgning, uppställning, förvaring, utlämning, skrotning och bortforsling av fordon åt Järfälla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50118000 Utryckningsservice för bilar, 50118100 Bärgning av bilar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50190000 Skrotning av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen