259804-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatu- och vägbelysning Hedemora 2022
Referensnummer: GNU 2022/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för drift och underhåll av gatu- och vägbelysning, Hedemora kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning, 50000000 Reparation och underhåll, 34928500 Gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen