259964-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av hissar och rulltrappor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Hisskonsulter
Referensnummer: 17/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser hisskonsulttjänster. Uppdragen avser projektering för såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen