259982-2023 - PlaneringSverige-Alingsås: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsdialog gällande verksamhetssystem till Räddningstjänsten
Referensnummer: 23/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås Vårgårda Räddningstjänstförbund ska genomföra en upphandling avseende nytt verksamhetssystem.
Ev frågor ställs till helena-maria.olssonhedberg@alingsas.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Alingsås Vårgårda Räddningstjänstförbund ska genomföra en upphandling avseende nytt verksamhetssystem anpassat för brandförsvarets verksamheter.
Syftet med denna förhandsannons är att bjuda in till marknadsdialog innan upphandling.