Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av dricksvattenreservoarer.
Referensnummer: 2017 Skälby
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232154 Konstruktionsarbeten för vattentorn för dricksvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av dricksvattenreservoar inklusive mark, bygg- och installationsarbeten. Upphandlingen omfattar även optioner på rivning av befintliga dricksvattenreservoarer samt nybyggnation av två nya dricksvattenreservoarer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111100 Rivning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen