260104-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av El-konsult för systemhandlingsprojektering, ombyggnad Gustavianum
Referensnummer: 0763/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser projektering av systemhandling och som option förfrågningsunderlag, bygghandling och relationshandlingar för teknikområde El och Data för ombyggnad av Gustavianum, Uppsala.
Gustavianum är Uppsala universitets äldsta bevarade byggnad och stod färdig under 1620-talet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen