2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fältservice för underhåll av RAKEL-nätet
Beskrivning: Upphandling av rikstäckande fälttjänster för att säkerställa att Rakel fungerar pålitligt och kontinuerligt. I tjänsterna ingår att underhålla, kontrollera och vid behov åtgärda utrustning, byggnader och tillhörande anläggningar på installationsplatser, samt viss utveckling för Rakel. Arbetsuppgifterna omfattar både förebyggande underhåll och åtgärder vid fel eller utrustningsutbyte.
Intern identifierare: Ä-2025-024899
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000