260147-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare Färjerederiet inom Landanläggning Elkraft
Referensnummer: KOM-412260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektledare Färjerederiet inom Landanläggning Elkraft. De närmaste åren kommer vi att behöva bygga laddstationer, automatförtöjning och transformatorstationer till Gullmarsleden, Vaxholmsleden och Ljusteröleden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen